Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie

Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

JUBILEUSZOWY XX TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR STAROSTY CZĘSTOCHOWSKIEGO Z OKAZJI DNIA LOKACJI PRZYROWA PRZYRÓW, 12 MARCA 2024 ROKU

Dnia 15 marca 2024 r. minęła 655. rocznica lokacji Przyrowa przez króla Kazimierza Wielkiego w 1369 roku. Od tego wydarzenia datuje się historia Przyrowa, który miastem był ponad 500 lat, do roku 1870 i ponownie odzyskał prawa miejskie z dniem 1 stycznia 2024 r.  Obchodzony w szkole w Przyrowie „Dzień Lokacji” ma na celu przypominać historię Przyrowa i zwrócić uwagę na dawne, zapomniane miasta, które tak jak Przyrów cieszyły się kiedyś miejskimi prawami.   

Turniej piłki nożnej w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie ma już swoją długą i bogatą tradycję. Zapoczątkowany został w 2003 roku, wkrótce po oddaniu do użytku hali sportowej. W latach 2020 i 2021 w historii turnieju były dwa lata przerwy z uwagi na epidemię Covid-19. W 19-tu dotychczas rozegranych turniejach 9-krotnie „Puchar Lokacji” zdobyli gospodarze z Przyrowa, 3-krotnie zwyciężali uczniowie z Lelowa, jednokrotnie z Koniecpola 1, Mokrzeszy, Woli Mokrzeskiej, Olbrachcic, Mstowa, Koniecpola 2 i Dąbrowy Zielonej.

Organizację XX turnieju, już po raz 12-ty wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Częstochowie, które ufundowało komplet 4 piłek. Miasto i Gmina Przyrów wsparło w tym roku turniej finansując karty podarunkowe na zakupy sprzętu sportowego o wartości 500 zł, 300 zł, i 200 zł za I, II i III miejsce. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie zakupił puchary.

 Tegoroczny turniej odbył się zgodnie z planem w godzinach od 9.00 do13.00. Wzięło w nim udział dziewięć zespołów z 6 gmin powiatu częstochowskiego: Kłomnice, Koniecpol, Janów, Lelów, Mstów i Przyrów. Za organizacje turnieju odpowiedzialni byli p. Wiesław Stanuchiewicz – pomysłodawca turnieju oraz p. Łukasz Ślęzak – obydwaj nauczyciele ZS-P w Przyrowie.  
Turniej w imieniu Dyrektor Szkoły p. Haliny Trojak otworzyła Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie - Pani Magdalena Zbrojkiewicz-Kostan. Rozgrywki sędziował sędzia zrzeszony w Śląskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej, Podokręg Częstochowa Jakub Bałchanowski. Na widowni hali sportowej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz zainteresowani kibice. Po oficjalnym otwarciu tradycyjnie przeprowadzone zostało losowanie grup. Zgodnie z regulaminem na czele grup rozstawione zostały trzy najlepsze uczestniczące w turnieju zespoły z tegorocznych mistrzostw powiatu częstochowskiego w igrzyskach dzieci w piłce nożnej: Przyrów, Mstów i Koniecpol 2. Do rozstawionych dolosowano pozostałe zespoły tak, aby drużyny z tej samej gminy nie grały razem w grupie. Rozegrano w sumie 15 meczów w systemie mieszanym. Najpierw rozgrywki każdy z każdym w trzech grupach. Następnie rozgrywki wicemistrzów grup z eliminacji, a na koniec finał turnieju – rozgrywki między mistrzami trzech grup. Wszystkie mecze trwały po 10 minut bez zmiany stron. Zawodnicy w 15 meczach strzelili 54 bramki, co dało średnią 3,6 bramki na mecz. Żaden mecz nie zakończył się remisem, sędzia odgwizdał tylko jeden rzut karny. Eliminacje w grupach wyłoniły trzy najlepsze zespoły: rozstawione Przyrów i Mstów oraz Lusławice, które wygrały grupę C. W drugiej fazie turnieju wicemistrzowie grup: Podlesie, Janów i Koniecpol 2 rywalizowały o miejsca IV, V i VI. Zespół z Janowa po zwycięstwach 3:0 nad Podlesiem i 2:1 nad Koniecpolem 2 zajął IV miejsce w turnieju. W pierwszym meczu wielkiego finału gospodarze z Przyrowa po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku zwyciężyli Mstów 4:3. W drugim meczu Mstów pokonał Lusławice 2:0.
Przy takich wynikach o zwycięstwie w turnieju miał rozstrzygnąć ostatni mecz Przyrowa z Lusławicami. Zespół z Przyrowa niesiony dopingiem kibiców, w tym Burmistrza Miasta i Gminy Przyrów Pana Roberta Nowaka w macierzystej hali sportowej okazał się lepszy od rywali z Lusławic i zwyciężył 1:0. Najlepszym bramkarzem turnieju został Miłosz Podsiedlik z Lusławic ze stratą tylko 3 bramek w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju z wynikiem 7 strzelonych bramek został Filip Kosętka z Przyrowa, a najlepszym zawodnikiem turnieju decyzją sędziego i opiekunów 3 najlepszych zespołów wybrano Eryka Bartelaka – lidera zespołu z Mstowa. 

W przerwie zawodnicy i opiekunowie otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Dyrektora ZS-P w Przyrowie oraz Piekarnię Święta Anna - Zdzisław Możyłowski. Zawody zakończyły się wręczeniem pucharów, dyplomów, statuetek oraz nagród rzeczowych: piłek dla 4 najlepszych zespołów oraz talonów na zakupy sprzętu sportowego.

 

Sprawozdanie opracował: Wiesław Stanuchiewicz

Autor:  szkola.przyrow.pl
15
MAR
2024
122
razy
czytano

30/733

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Razem możemy więcej

Tworzymy przestrzeń dla wspólnoty i aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej placówki. Uczymy się szanować siebie nawzajem oraz wspólnie rozwiązywać pojawiające się konflikty.

W dobrym kierunku

Wierzymy w znaczącą rolę szkoły i pozytywne relacje między uczniami a nauczycielami. Aktywnie inspirujemy, stawiamy wyzwania, wspieramy uczniów i siebie nawzajem, aby pozytywnie wpływać na rozwój przyszłych pokoleń.            

Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Dostępny samorząd - granty

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Dalej
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie