Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie

Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

"Zaelektryzowani" w naszej szkole, czyli fizyczno-chemiczne eksperymenty

10 stycznia  w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. ” Poczuj chemię do fizyki” prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Prowadzący zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. Chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym. Uczniowie klas I-III mieli okazje zobaczyć poduszkowiec, który uniósł  się w powietrze. W programie znalazły się zabawy z gazami (zabawy z helem i ciekłym azotem,  wybuchowe spalanie wodoru), jazda rowerem przeciwskrętnym. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca. Ważne by, zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy próbie wykonywania doświadczeń – można je wykonywać jedynie pod nadzorem osób dorosłych!

Autor:  szkola.przyrow.pl
17
STY
2024
89
razy
czytano

44/733

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Razem możemy więcej

Tworzymy przestrzeń dla wspólnoty i aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej placówki. Uczymy się szanować siebie nawzajem oraz wspólnie rozwiązywać pojawiające się konflikty.

W dobrym kierunku

Wierzymy w znaczącą rolę szkoły i pozytywne relacje między uczniami a nauczycielami. Aktywnie inspirujemy, stawiamy wyzwania, wspieramy uczniów i siebie nawzajem, aby pozytywnie wpływać na rozwój przyszłych pokoleń.            

Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Dostępny samorząd - granty

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Dalej
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie