Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie

Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

Wycieczka do Ogrodzieńca

W dniu 13 czerwca 2023 roku uczniowie klas – I, II, III  wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Ogrodzieńca. Odbyli fascynującą podróż po terenach Podzamcza  i ruinach Zamku Ogrodzieniec zbudowanego z inicjatywy Króla Kazimierza Wielkiego.

Wędrując ulicami Ogrodzieńca udaliśmy się na pobliską Górę Birów, gdzie wznosi się zrekonstruowany niedawno Gród Królewski. Wewnątrz grodu znajduje się chata, wyposażona w drewniane sprzęty wzorowane na te z okresu istnienia pierwotnego grodu. Opuszczając chatę udaliśmy się do pomieszczenia, w którym zaprezentowana jest scena z życia wojów ubranych w stroje z czasów średniowiecza.

Następnie zwiedziliśmy Park Miniatur. Przepiękne makiety zamków i warowni odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną. Uczniowie mogli zobaczyć Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę. Po wędrówce udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji „Pod Lilijką”. Po posiłku i krótkim odpoczynku ponownie wróciliśmy do Parku Rozrywki Ogrodzieniec. Wielką frajdą był zjazd torem saneczkowym.

Następnie w Parku Doświadczeń Fizycznych pod okiem przewodnika uczniowie mogli wykorzystać do nauki na świeżym powietrzu 35 urządzeń prezentujących podstawowe prawa fizyki. Można było poczuć się jak pilot podczas manewrów powietrznych w Symulatorze Lotów, zagrać na ogromnych Dzwonach Rurowych i Kamiennych Cymbałach, a także zobaczyć niezwykłą paletę barw w Kalejdoskopie Gigancie.

Kolejnym miejscem, w którym dzieci bawiły się do woli był plac zabaw. Najlepsza zabawa była oczywiście w dmuchanym zamku, ale dużym zainteresowaniem cieszył się również autodrom, tor linowy i karuzele.

Na koniec wiele emocji dostarczył „Dom Legend i Strachów”. Uczniowie stanęli oko w oko z potężnym czarnym psem, poznali sylwetkę białej damy, zostali otoczeni przez nietoperze i przekonali się osobiście jak straszne są postacie przedstawiające wydarzenia, które według wielu tajemniczych opowieści – wydarzyły się naprawdę.

Na koniec wycieczki był czas na zakup pamiątek  i przekąsek. Dobra pogoda i świetne humory towarzyszyły wszystkim przez cały dzień. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Przyrowa o godzinie 19.00.

Autor:  szkola.przyrow.pl
17
CZE
2023
88
razy
czytano

92/733

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Razem możemy więcej

Tworzymy przestrzeń dla wspólnoty i aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej placówki. Uczymy się szanować siebie nawzajem oraz wspólnie rozwiązywać pojawiające się konflikty.

W dobrym kierunku

Wierzymy w znaczącą rolę szkoły i pozytywne relacje między uczniami a nauczycielami. Aktywnie inspirujemy, stawiamy wyzwania, wspieramy uczniów i siebie nawzajem, aby pozytywnie wpływać na rozwój przyszłych pokoleń.            

Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Dostępny samorząd - granty

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Dalej
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie