Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie

Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

WICEMISTRZAMI POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

NASI MŁODSI CHŁOPCY!!!

WICEMISTRZAMI POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

We wtorek, 10 października 2023r. na „Orliku” przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie Zielonej w finale Powiatowych Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców, rocznik 2011 i młodsi reprezentacja Szkoły Podstawowej w Przyrowie wywalczyła WICEMISTRZOSTWO POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO.

W bieżącym roku szkolnym do rozgrywek zgłosiło się 21 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe w powiecie. Nasi chłopcy bronili mistrzowskiego tytułu   zdobytego
w ubiegłym roku szkolnym przez starszych kolegów. Każdy zespół mógł liczyć w sumie 12 zawodników, w tym 5 zawodników w polu plus bramkarza. Rozgrywki w ramach Igrzysk Powiatu składały się z 3 etapów, a mecze trwające 2 razy 10 minut rozgrywane były na boiskach o sztucznej nawierzchni typu „Orlik”.  Najpierw rozegrane zostały eliminacje w 4 grupach. Na inaugurację 29 września w Blachowni nasz zespół wysoko 8:1 pokonał Koniecpol nr 2 i pomimo porażki z gospodarzami 1:3 awansował z drugiego miejsca w grupie D do półfinału. W półfinale rozegranym 4 października w Mstowie chłopcy odnieśli dwa zwycięstwa nad Rudnikami 6:4 i gospodarzami ze szkoły w Mstowie 7:5. Regułą jest, że prawo organizacji zawodów finałowych przypada zawsze obrońcom tytułu z poprzedniego roku.
Szkoła w Przyrowie z powodu braku „Orlika” na terenie naszej gminy zorganizowała finał gościnnie na „Orliku” przy szkole w pobliskiej Dąbrowie Zielonej. Na początek wielkiego finału nasi chłopcy wysoko 5:1 pokonali Czarny Las, a w decydującym o mistrzostwie meczu przyszło im ponownie walczyć z Blachownią. Mecz miał być rewanżem za spotkanie
z eliminacji w Blachowni. Rewanż zaczął się pomyślnie dla Przyrowa od zdobycia pierwszej bramki. Niestety tuż przed przerwą rywale wyrównali po strzale z rzutu wolnego sprzed linii pola karnego. W drugiej połowie meczu po rzucie rożnym padła druga bramka   dla Blachowni. Od tego momentu chłopcy z Przyrowa wspierani dopingiem Pani Dyrektor Haliny Trojak rzucili się do zdobycia wyrównującego gola. Wkrótce piłka wpadła do bramki Blachowni,
ale sędzia nie uznał zdobytego gola odgwizdując przewinienie naszego zawodnika. Wynik meczu 2:1 dla Blachowni nie uległ już zmianie, a naszym chłopcom przypadł zaszczytny tytuł WICEMISTRZÓW POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO.

Skład zespołu z Przyrowa

 1. Igor Czyż       (rozgrywający, kapitan)
 2. Adam Pawlik       (bramkarz)
 3. Filip Kosętka          (rozgrywajacy )
 4. Kacper Sadowski      (napastnik)
 5. Adam Głowacki       (obrońca)
 6. Norbert Włodarski      (obrońca)
 7. Alan Mizgała         (obrońca, rezerwowy)
 8. Kacper Skóra         (napastnik, rezerwowy)
 9. Adam Kowalski          (rezerwowy)
 10. Oliwier Kowalczyk    (rezerwowy)
 11. Radosław Skóra        (rezerwowy)
 12. Mateusz Adamus        (rezerwowy)

Zespół w zawodach prowadził, nauczyciel Pan Wiesław Stanuchiewicz, realizujący zajęcia
SKS- u z piłki nożnej w ZS-P w Przyrowie.

W załączniku zdjęcia i komunikat końcowy Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego
w Częstochowie z wynikami Igrzysk.                                              GRATULACJE!!!

Autor:  szkola.przyrow.pl
12
PAŹ
2023
152
razy
czytano

70/733

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Razem możemy więcej

Tworzymy przestrzeń dla wspólnoty i aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej placówki. Uczymy się szanować siebie nawzajem oraz wspólnie rozwiązywać pojawiające się konflikty.

W dobrym kierunku

Wierzymy w znaczącą rolę szkoły i pozytywne relacje między uczniami a nauczycielami. Aktywnie inspirujemy, stawiamy wyzwania, wspieramy uczniów i siebie nawzajem, aby pozytywnie wpływać na rozwój przyszłych pokoleń.            

Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Dostępny samorząd - granty

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Dalej
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie