Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie

Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

Uczniowie Szkoły w Przyrowie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” w Warszawie

Julia Stanuchiewicz z klasy 5 i Robert Konatowski z klasy 7 – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie pod opieką merytoryczną nauczyciela historii Pana Wiesława Stanuchiewicza uczestniczyli
w etapie centralnym XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”, który w dniach 9-11 czerwca 2022r. odbył się w Warszawie i Sulejówku.

 

W klasyfikacji generalnej Julia wśród 70 finalistów zajęła III miejsce na podium.
W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział ponad 9 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych z całej Polski. Konkurs corocznie przebiega w 4 etapach. Eliminacje szkolne, następnie rejonowe oraz finały wojewódzkie mają wyłonić po 4 najlepszych uczniów w 16 województwach w Polsce. W finale wojewódzkim konkursu 18 marca w Katowicach uczniowie z Przyrowa zajęli dwa pierwsze miejsca. Zwyciężyła Julia zdobywając maksymalną liczbę punktów, a Robert zajął ex aequo drugie miejsce. Tegoroczny finał konkursu obejmował 5 następujących konkurencji: barwę i broń, eksponat muzealny, historię oręża polskiego  w sztuce, geografię militarną oraz zabytki i obiekty historyczne. Uczniowie pisali testy w ciągu dwóch dni w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pobyt w Warszawie oprócz rywalizacji obejmował także zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, pokaz filmu w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki oraz tradycyjny punkt w programie – uroczyste złożenie wiązanek kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w asyście honorowej żołnierzy z Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Konkurs zakończył się w sobotę uroczystą galą finałową wręczenia nagród i zwiedzaniem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

            Zdobywców najwyższych miejsc nagrodzono książkami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale od Stowarzyszenia – Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. Ogólnopolski Koordynator Konkursu – Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Aurelia Michałowska pogratulowała uczniom wybitnych osiągnięć, podkreśliła rolę nauczycieli przygotowujących uczniów oraz podziękowała rodzicom za motywację i wsparcie.

            Udział uczniów Szkoły w Przyrowie w finale jest kontynuacją poprzednich osiągnięć, w tym Konkursie. Nasi uczniowie podczas 8 finałów, w których już uczestniczyli, aż pięciokrotnie stawali na podium, promując tym samym Szkołę, Gminę, Powiat i Województwo na szczeblu ogólnopolskim.

Więcej informacji na stronach:  

www.losyzolnierza.pl       www.wceo.com.pl       www.kuratorium.waw.pl

Autor:  szkola.przyrow.pl
15
CZE
2022
45
razy
czytano

108/679

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Razem możemy więcej

Tworzymy przestrzeń dla wspólnoty i aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej placówki. Uczymy się szanować siebie nawzajem oraz wspólnie rozwiązywać pojawiające się konflikty.

W dobrym kierunku

Wierzymy w znaczącą rolę szkoły i pozytywne relacje między uczniami a nauczycielami. Aktywnie inspirujemy, stawiamy wyzwania, wspieramy uczniów i siebie nawzajem, aby pozytywnie wpływać na rozwój przyszłych pokoleń.            

Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Dostępny samorząd - granty

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Dalej
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie