Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie

Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

Wyjazd edukacyjno-rekreacyjny do Agroskałki w Przybynowie - "Jak pszczoły ratują Ziemię?"

14 czerwca 2022  roku uczniowie klasy IV i V wybrali się na łono przyrody, aby pożytecznie i przyjemnie spędzić czas. Warsztaty ekologiczno-przyrodnicze stanowiły pierwszą z atrakcji wyjazdu. Tematem warsztatów były pszczoły. Dzieci poznały pszczeli żłobek, życie pszczół od narodzin, sekrety pszczelarza, troskliwego opiekuna tych owadów, a także dowiedziały się , co to jest zapylanie roślin i dlaczego jest tak ważne oraz co łączy pszczoły z dinozaurami.

Pszczoły zostały uznane przez naukowców za najważniejsze istoty na naszej planecie. Niestety wiele gatunków zapylaczy jest narażonych na wyginięcie. Szacuje się, że wyginęło nawet 90% pszczół. Istotna symbioza, która zachodzi między pszczołami a roślinami kwitnącymi wpłynęła na bogatą różnorodność życia na Ziemi. Te pożyteczne owady zamieszkiwały naszą planetę na długo przed pojawieniem się człowieka. Pszczoły mają zasadnicze znaczenie dla naszego przetrwania. Bez pszczół musielibyśmy dramatycznie zmienić nasze nawyki żywieniowe: bez kwiatów, bez owoców i bez warzyw. Albert Einstein powiedział kiedyś, że gdy znikną pszczoły, ludzkość przeżyje maksymalnie 4 lata. Głównymi powodami wymierania tych pożytecznych owadów jest niszczenie siedlisk, wylesianie, brak miejsca na gniazda, gorsza dostępność pokarmu, zmiany jakości gleby i przede wszystkim pestycydy. Po warsztatach dzieci zwiedziły skansen, później przejechały się kolejką po okolicy. Bardzo ciekawym i sympatycznym punktem programu wycieczki było spotkanie ze zwierzętami, nie tylko domowymi, ale także egzotycznymi. Uczniom podobał się bardzo kangur - Paluszek, wielbłąd Bazyli, owce afrykańskie, para osiołków, alpaki, daniele, sarny, pawie i inne ptactwo. Podczas wizyty w Agroskałce dzieci mogły spróbować domowych przysmaków i większość czasu spędzić wspólnie na świeżym powietrzu.

Autor:  szkola.przyrow.pl
15
CZE
2022
44
razy
czytano

111/679

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Razem możemy więcej

Tworzymy przestrzeń dla wspólnoty i aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej placówki. Uczymy się szanować siebie nawzajem oraz wspólnie rozwiązywać pojawiające się konflikty.

W dobrym kierunku

Wierzymy w znaczącą rolę szkoły i pozytywne relacje między uczniami a nauczycielami. Aktywnie inspirujemy, stawiamy wyzwania, wspieramy uczniów i siebie nawzajem, aby pozytywnie wpływać na rozwój przyszłych pokoleń.            

Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Dostępny samorząd - granty

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Dalej
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie