Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie

Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

XVIII TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR STAROSTY CZĘSTOCHOWSKIEGO Z OKAZJI DNIA LOKACJI PRZYROWA

Dnia 15 marca 2022r. minęła 653. rocznica lokacji miasta Przyrowa przez króla Kazimierza Wielkiego. Od tego wydarzenia datuje się historia Przyrowa. Przyrów był miastem 500 lat do roku 1870. Wówczas to, po upadku powstania styczniowego na mocy ukazu cara Rosji – Aleksandra II utracił prawa miejskie. Pamięć o dawnych miastach związanych z osobą króla, który „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną” kultywuje Stowarzyszenie Miast Króla Kazimierza Wielkiego obejmujące około 200 miast Kazimierzowskich.  Obchodzony corocznie w szkole w Przyrowie „Dzień Lokacji” ma na celu zwrócenie uwagi na dawne, zapomniane miasta, takie jak Przyrów, które zasługują na historyczne wspomnienie.

Turniej halowej piłki nożnej w Przyrowie zapoczątkowany został w 2003 roku, wkrótce po oddaniu do użytku hali sportowej. W 17-tu dotychczas rozegranych turniejach 7-krotnie „Puchar Lokacji” zdobyli gospodarze, 3-krotnie zwyciężali uczniowie z Lelowa, jednokrotnie z Koniecpola nr 1, Mokrzeszy, Woli Mokrzeskiej, Olbrachcic, Mstowa, Koniecpola nr 2
i Dąbrowy Zielonej.

Tegoroczny, osiemnasty już turniej odbył się po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią Covid-19 i z uwagi na obostrzenia został przełożony z marca na połowę maja. Po raz dziesiąty organizację turnieju wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Częstochowie, które ufundowało puchary, statuetki oraz piłki.

Do udziału w turnieju ostatecznie zgłosiły się tylko trzy zespoły: Dąbrowa Zielona, Koniecpol nr 2 oraz gospodarze.  Turniej oficjalnie otworzyła Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie - Pani Małgorzata Brodek. Rys historyczny przedstawił pomysłodawca turnieju - nauczyciel historii Wiesław Stanuchiewicz.  Rozgrywki sędziował sędzia Jakub Bałchanowski. Na widowni zgromadzili się uczniowie i nauczyciele szkoły. Przy udziale 3 zespołów w turnieju rozegrano 3 mecze, systemem „każdy z każdym”, z czasem dwa razy po 10 minut. W wyniku losowania w pierwszym meczu gospodarze zmierzyli się z zespołem z Dąbrowy Zielonej. Mecz otwarcia był bardzo wyrównany i emocjonujący do końca. Gospodarze prowadząc 2:0 w drugiej połowie meczu stracili bramkę kontaktową i musieli bronić zwycięstwa do ostatniej minuty. W drugim meczu Koniecpol nr 2 zmierzył się z Dąbrową Zieloną. Chłopcy z Dąbrowy Zielonej pierwsi zdobyli bramkę i długo prowadzili, ale uczniowie z Koniecpola zdążyli wyrównać tuż przed zakończeniem meczu. O zwycięstwie w turnieju miał rozstrzygnąć wynik ostatniego meczu. Zespół z Przyrowa zaczął mecz z Koniecpolem niefortunnie, gdyż pomimo ofensywnej gry i szans na zdobycie bramek sam stracił dwie bramki z kontry i musiał odrabiać straty. Gospodarzom udało się jednak wyrównać na 2:2, a w drugiej połowie meczu na fali dopingu publiczności strzelić jeszcze 4 bramki i ostatecznie wygrać 6:2. W ten sposób reprezentacja gospodarzy po raz 8-my w historii wygrała Turniej Lokacji.  Na drugim miejscu, dzięki korzystniejszej różnicy bramek uplasowała się Dąbrowa Zielona, a na trzecim Koniecpol nr 2.  Klasyfikację strzelców wygrał Hubert Sikora z Przyrowa - zdobywca 4 bramek, w tym 3 w meczu finałowym. Najlepszym bramkarzem został Filip Wróbel z Dąbrowy ZielonejNajlepszym zawodnikiem turnieju po niełatwym do rozstrzygnięcia werdykcie sędziego i opiekunów zespołów wybrany został 10-letni Jakub Bladziak - młoda gwiazda drużyny z Koniecpola 2.

W przerwie turnieju zawodnicy i opiekunowie otrzymali poczęstunek ufundowany przez dyrekcję szkoły. Zawody zakończyły się wręczeniem pucharów, dyplomów, statuetek oraz nagród rzeczowych – piłek dla dwóch najlepszych zespołów.  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie podziękowała wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i zaprosiła na turniej w następnym 2023 roku.               


PROTOKÓŁ Z ZAWODÓW
W TURNIEJU UDZIAŁ WZIĘŁY REPREZENTACJE SZKÓŁ
PRZYRÓW, DĄBROWA ZIELONA I KONIECPOL nr 2      
TABELA ROZGRYWEK

 

NR MECZU

REPREZENTACJE

WYNIK MECZU

1. (1-2)

Dąbrowa Zielona - Przyrów

1 : 2

2. (3-1)

Koniecpol nr 2 – Dąbrowa Zielona

1 : 1

3. (2-3)

Przyrów – Koniecpol nr 2

6 : 2

 

 

TABELA KOŃCOWA

 

MIEJSCE

REPREZENTACJA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

Przyrów

2

6

8 : 3

2.

Dąbrowa Zielona

2

1

2 : 3

3.

Koniecpol nr 2

2

1

3 : 7

 

SKŁAD ZESPOŁU z PRZYROWA:

KAROL JASIŃSKI       kl. 5 - obrońca, kapitan

JAKUB GRZESIK      kl. 5 - I bramkarz

MACIEJ BEKUS           kl. 6 – pomocnik

BŁAŻEJ RACZYŃSKI  kl. 5 – obrońca, libero

HUBERT SIKORA        kl. 5 – napastnik                                        

OLIWIER KIER            kl. 5 – obrońca

FILIP KOSĘTKA          kl. 4 – napastnik

IGOR CZYŻ                  kl. 4 - napastnik

ADAM PAWLIK           kl. 4 - II bramkarz

 

opiekun: mgr Wiesław Stanuchiewicz

 

NAJLEPSZY STRZELEC – HUBERT SIKORA (PRZYRÓW - 4 bramki)

                                            MACIEJ BEKUS (PRZYRÓW - 2 bramki)

NAJLEPSZY BRAMKARZ – FILIP WRÓBEL (DĄBROWA ZIELONA)

NAJLEPSZY ZAWODNIK – JAKUB BLADZIAK (KONIECPOL nr 2)

                                                    

opracował: Wiesław Stanuchiewicz

Autor:  szkola.przyrow.pl
24
MAJ
2022
82
razy
czytano

172/733

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Razem możemy więcej

Tworzymy przestrzeń dla wspólnoty i aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej placówki. Uczymy się szanować siebie nawzajem oraz wspólnie rozwiązywać pojawiające się konflikty.

W dobrym kierunku

Wierzymy w znaczącą rolę szkoły i pozytywne relacje między uczniami a nauczycielami. Aktywnie inspirujemy, stawiamy wyzwania, wspieramy uczniów i siebie nawzajem, aby pozytywnie wpływać na rozwój przyszłych pokoleń.            

Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Dostępny samorząd - granty

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Dalej
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie