Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie

Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

Ślubowanie pierwszoklasitów

Dnia 20 października 2022r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Gminy pani Maria Stępień i pełnomocnik ds. oświaty pani Dorota Wojciechowska, dyrekcja, nauczyciele,  rodzice, uczniowie  klasy II i III oraz sześciolatki z przedszkola.

W swoim wystąpieniu pani dyrektor powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów i ich rodziców. Starsi koledzy z klasy II pod opieką pani Iwony Górskiej przygotowali miłe powitanie.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych dotyczących szkolnej nauki, zasad zachowania i naszej ojczyzny. Po zakończonej prezentacji wszyscy zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było złożenie przysięgi. Przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Halina Trojak dokonała aktu pasowana symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a rodzice obdarowali swoje pociechy upominkami.

Najmłodsi otrzymali również odblaski w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowanej przez Samorząd Gminy Przyrów, słodycze od zaproszonych gości, oraz upominki od uczniów klasy II i przedszkolaków.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Autor:  szkola.przyrow.pl
24
PAŹ
2022
106
razy
czytano

136/733

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Razem możemy więcej

Tworzymy przestrzeń dla wspólnoty i aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej placówki. Uczymy się szanować siebie nawzajem oraz wspólnie rozwiązywać pojawiające się konflikty.

W dobrym kierunku

Wierzymy w znaczącą rolę szkoły i pozytywne relacje między uczniami a nauczycielami. Aktywnie inspirujemy, stawiamy wyzwania, wspieramy uczniów i siebie nawzajem, aby pozytywnie wpływać na rozwój przyszłych pokoleń.            

Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Dostępny samorząd - granty

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Dalej
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie