Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie

Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, to niezwykle ważny dzień w kartach naszej historii. Państwo polskie odradza się po 123 latach niewoli.  W tym roku obchodziliśmy 104. rocznicę wyzwolenia Polski spod jarzma oprawców. Z tej okazji Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie zaprezentowali uroczysty montaż słowno-muzyczny. Zabrzmiały doniosłe dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, Roty, Legionów. Wzruszeń dostarczyły nam pieśni takie jak: Modlitwa o pokój, Rozkwitały pąki białych róż czy Miejcie nadzieję, które przypomniały nam o jakże dramatycznych chwilach w historii naszego narodu. Krótka opowieść o drodze do Niepodległej przeniosła nas do tamtych dni. Szczególnie ważne jest to dzisiaj, w czasach, gdy nasz sąsiad Ukraina walczy o swą niepodległość.

Kolejnym punktem obchodów była Uroczysta Msza św. za Ojczyznę pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Pawła Lesiakowskiego. Zwieńczeniem Narodowego Święta Niepodległości było przejście uczestników uroczystości do Miejsc Pamięci oraz złożenie kwiatów. Okazją do jeszcze pełniejszego przeżycia tegoż pięknego święta było uroczyste odśpiewanie hymnu o symbolicznej godzinie 11:11. Przedsięwzięcie „Szkoła do hymnu” to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki. Do udziału w akcji zostały zaproszone wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polskie szkoły za granicą.

Autor:  szkola.przyrow.pl
14
LIS
2022
99
razy
czytano

121/725

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Razem możemy więcej

Tworzymy przestrzeń dla wspólnoty i aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej placówki. Uczymy się szanować siebie nawzajem oraz wspólnie rozwiązywać pojawiające się konflikty.

W dobrym kierunku

Wierzymy w znaczącą rolę szkoły i pozytywne relacje między uczniami a nauczycielami. Aktywnie inspirujemy, stawiamy wyzwania, wspieramy uczniów i siebie nawzajem, aby pozytywnie wpływać na rozwój przyszłych pokoleń.            

Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Dostępny samorząd - granty

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Dalej
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie